Poddasze z zaokrągleniami w Pradze

Lokalizacja: Praga
Autorzy: Slenka Křemenová and David Maštálka
Czas rozpoczecia projektu: Maj 2010
Zakończenie: June 2011

Na początku 2010 roku grupa A1 Architects zaczęła projektować poddasze w Pradze. „To było dla nas nowe wyzwanie” piszą na swojej stronie, gdyż do tej pory A1 Architects zajmowali się mniejszymi przestrzeniami, i tutaj mieli duże pole do popisu.
Przestrzeń stała się głównym motywem tego projektu. Pracownia i sypialnie są oczywiście oddzielone, ale reszta pomieszczeń jest połączona. Przestrzeń, o której mowa zaczyna się od holu wejściowego z szafą do której zaaplikowane są piękne fornirowane fronty, skąd trafimy od razu do salonu z antresolą, kominkiem i schodami oraz charakterystycznie zaokraglonymi ścianami, które ozdobione są stiukiem. Z szerokiej i jasnej przestrzeni salonowej mamy bezpośredni widok na kuchnię, która stylistyką i minimalizmem nie odbiega od reszty projektu.

Bardzo ciekawym elementem są schody zintegrowane z kominkiem i biblioteką, które są wkomponowane w narożnik. Poręcz, właśnie – poręczy na schodach niema jest ona poprostu wykonana z cienkiej siatki ze stali nierdzewnej, co według mnie jest genialnym rozwiązaniem, bo nie dość, że takie rozwiązanie jest bezpieczne to nie zabiera światła i nie zamyka przestrzeni.
Obok głównej powierzchni mieszkalnej znajdują się trzy sypialnie i gabinet, kilka schowków i w większości zintegrowane meble w zabudowie.

Znalezione na www.a1architects.cz